Напевно, якщо Вам хтось скаже, що Ви можете вивчити що-небудь без будь-яких зусиль, вони, швидше за все, кажуть неправду. Це як ті книги, що обіцяють навчити Вас, як стати багатим, і люди, які продають їх, безсумнівно, збагатяться. Однак, навчання може бути, звичайно, веселим. Питання, з яким стикається більшість людей — це як зробити цей процес захоплюючим, швидким і ефективним.
Найголовнішим фактором в навчанні є зміст навчального матеріалу. Люди цікавляться різними аспектами життя, що варіюються від психології до кулінарії, бізнесу і фінансів. Тому вкрай важливо вибрати відповідну тематику для учнів, яка стосувалася б їх сфери інтересів. Наприклад, якщо навчається зацікавлений в садівництві або медицині, ви можете легко ігнорувати інші теми або пройти їх швидко, якщо вони Вам не потрібні або Ви знаходите їх надзвичайно нудними. Таким чином, Ви будете фокусуватися на самому матеріалі і абстрагуватися від зубріння, лише застосовуючи іноземну мову як інструмент для вирішення проблем або генерування ідей в певній сфері зацікавленості. З давніх часів люди робили відкриття і винаходили тільки з чистої цікавості. Чому б не застосувати цей підхід у вивченні іноземних мов?
Знання мови в загальному включає говоріння, слухання, читання і письмо. Говоріння і слухання вказані тут першими не просто так, оскільки вони є основними, початковими навичками. Таким же чином маленькі діти вчать свою рідну мову. Вони слухають своїх батьків і потім намагаються відтворити мову самостійно. Читання і письмо приходять пізніше. Тому основна увага має бути зосереджена тут. Якщо тема для Вас цікава, Ви можете обговорювати її вічно, аргументуючи і проводячи короткі дискусії, готуючи презентації реальних ситуацій.
Слухання може викликати більше складнощів, оскільки Ваше розуміння не просто залежить від Вашого слуху та природної здатності вловлювати мову, але також від того, що Ви не бачите текст, а люди мають різні акценти та індивідуальні особливості вимови. Тому так важливо пам’ятати, що, по-перше, Ваше ставлення і настрій на слухання повинні бути оптимістичними і відкритими. Важливо, щоб Ви повірили, що Ви зрозумієте запис або реальну мову інших людей. Тому що, якщо Ви вірите в це, шанси, що це, власне, станеться, зростають. Також важливо не зосереджувати увагу на деталях під час прослуховування. Ваше завдання на цьому етапі — зрозуміти загальну ідею того, про що оповідач говорить. Навіть носії мови розуміють тільки 90%, а решта вважається контекстуальними словами і вони сприймаються підсвідомо природним шляхом. До того ж, ігноруйте свої емоції, — як позитивні, так і негативні. Не дозволяйте їм перешкодити Вашому розумінню інших людей і відвернути Вас від уловлювання головної ідеї розмови. І, нарешті, важливо знати тему аудіювання і відповідний контекст, оскільки вони допоможуть Вам зрозуміти прослуховування краще і підкажуть Вам, чого очікувати.
Що стосується читання, тут також немає причин для хвилювання. Багато хто може вважати, що вони недостатньо читають, але ситуація може трохи відрізнятися. 80% інформації, яку ми отримуємо по дорозі на роботу або в школу, це читання реклами на бігбордах, плакатах, телевізійних екранах, метро, що може навіть призвести до інформаційного перевантаження. Може здатися безглуздим, але це теж читання, а воно також включає читання текстових повідомлень на мобільному телефоні, підручників в школі, доповідей на роботі і багато чого іншого. Насправді, ми багато читаємо. Варто тільки зробити наступний крок і почати читати іноземною мовою. І необов’язково розуміти кожне слово, в словнику шукайте тільки ті слова, які Ви вважаєте важливими або які не дозволяють Вам зрозуміти весь текст. До речі, Ви робите так само, коли читаєте рідною мовою.
Письмо може здаватися утомливим, і багато людей фактично ненавидять його. Багато хто навіть не вміють правильно тримати ручку, а Word виправляє їх орфографію на комп’ютері. Без паніки. Ми всі іноді залишаємо короткі нотатки нашим дітям, коли просимо їх прибратися у будинку, або турботливі записки нашим близьким. Це ж легко можна зробити на іноземній мові, описуючи життєві історії, інтереси, або просто замінюючи тексти одним словом. На жаль, мистецтво епістолярного жанру, здається, відходить у минуле.
На закінчення, залишається питання: чи може вивчення іноземної мови бути складним? Напевно, не легким. Але воно також може бути розважальним. Якщо ви зважитеся зайнятися іноземними мовами і придбати цікаве, і, що більш важливо, корисне і практичне хобі, і перетворити його в Вашу нову пристрасть, раді допомогти Вам у нашому Центрі Іноземних Мов «Speak English». Ми виберемо відповідний курс для Вас і Ваших друзів, використовуючи найбільш просунуті методики таких наукових центрів як Оксфорд, Кембридж, Гарвард і інших, щоб допомогти Вам вивчити іноземну мову як можна легше і швидше.